Üyelik başvurusu

MDD üyeliği, bir asil üyenin önerisi ile başlar. Üye adayı giriş formunu doldurup, istenilen bilgileri verir ve daha sonra derneğin bir yemeğine katılır.

Belli zamanlarda yapılan Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirilir ve uygun şartlara sahip adaylar, oylama sonucu asil üyeliğe kabul edilir.

MDD’ye üye olabilmek için aranan şartların başında, adayın mutfağa olan ilgisi gelir. Teorik ya da pratik mutfak ve yemek sanatı ile ilgili olanlar üyeliğe kabul edilir.

Mevcut üyeler

Mutfak Dostları Derneği; yazarak, okuyarak ya da uygulayarak lezzete ve sofra keyfine katkısı olan herkese açıktır. Bu nedenle dernek üyelerinin meslekleri de geniş bir yelpazeyi kapsar. Üyeler arasında; ünlü aşçılar ve gurmeler, yemek yazarları, yemek sanayicileri, restoran sahipleri olduğu gibi ev kadınları, turizmciler, hatta avukat ve muhasebeciler de bulunmaktadır. Kısacası Mutfak Dostları; yemek kültürüne gönül verenlerin derneğidir.

160 civarında üyeye sahip olan ve bu sayının arttırılması için belli bir üst sınır tespit etmeyen MDDYönetim Kurulu, üye taleplerinin incelenmesinde seçici ve titiz davranır, üye talep formlarını üç, dört aylık periyodlarla değerlendirir.

Ritüel

Üyeliğe kabul edilen adaylar, toplantılarda bordo-gri renklerde bir yakalık üzerinde gümüş sembolik kaşık bulunan regalyalar taşır. Yemek başlamadan, derneğin sembolü olan büyük gümüş kaşık törenle başkana verilir. Başkan seçtiği kişilere yemeği tattırırarak yemeği başlatır. Bu ritüel her yemekte tekrarlanır.

Üye adaylığı için başvuru:

e-posta: mddmutfakdostlari@gmail.com

web adresi: mutfakdostlari@org.tr