thumb_master

BALIK & RAKI

Mutfak Dostları 2013’ün son dost yemeğini 18 Aralık Çarşamba günü By Esat Kalamış’ta “Kalamış By Esat’ta Rakı – Balık / 2013’ü Sonsuza Dek, Lüferi Gelecek Yıla Kadar Uğurluyoruz” konseptiyle gerçekleştirdi.
Mutfak Dostları Boğaz’ın nadide lezzetlerinden lüferi birlikte tatmak için 18 Aralık çarşamba günü By Esat Kalamış’ta bir araya geldi. Hem 2013’e “ağız tadıyla” veda edildi hem de 2014’ü karşılamanın heyecanı hep birlikte yaşandı.


Gece kırmızı havyarlı tarama, salatalık turşusu, kırma yeşil zeytin ile çeşitli ekmeklerle ikram edilen başlangıçlarla açıldı. Zeytinyağlı bebek kalamar dolma, yoğurtlu patlıcan köpoğlu, kömür ateşinde pişirilmiş ermeni pilaki ve sebze yatağında tahinli levrek Akdeniz salatasıyla birlikte masaları şenlendirdi. Sıcak meze olarak kibritli patatesli balık külbastı, balsamik ve zeytinyağı soslu bebek ahtapot ızgara, erişteli deniz mahsullü By Esat spesiyali ile kabuklu, şarap soslu deniz mahsulleri çorbası servis edildi. Damakların aranan lezzeti lüfer de geceyi taçlandıran en özel lezzetlerdendi. Arzu edenler balıkla birlikte Yeni Rakı’nın yeni serisini, Versus Chardonnay Viognier 2011’i, Terra Kalecik Karası 2011’i yudumladı.